Wyleczenie z niechęci do jedzenia

Wyleczenie z niechęci do jedzenia wymaga czasu i cierpliwości. Gdy już raz doszło do powstania problemów z jedzeniem, potrzeba wiele czasu, wyrozumiałości T cierpliwości, żeby odwrócić sytuację. Rodziców ogarnia niepokój. Trudno im odzyskać równowagę ducha, póki dziecko marnie je. A właśnie ich troska i naleganie to główne czynniki uniemożliwiające dziecku odzyskanie apetytu. Nawet gdy zdobędziecie się na nadludzki niemalże wysiłek i zmienicie swe podejście, upłyną być może tygodnie, zanim waszemu dziecku nieśmiało zacznie powracać apetyt. Musicie stworzyć małej warunki na stopniowe wyparcie z pamięci wszystkich nieprzyjemnych skojarzeń, jakie wiążą się dla niej z posiłkami. Apetyt małej jest jak mysz, a wasze naleganie jak kot, na którego widok mysz ucieka do dziury.