Naleganie na przymusowe jedzenie

W przypadku źle jedzącego dziecka za ogromny błąd rodziców uważam naleganie na przymusowe spróbowanie choćby „jednego kęsa” potrawy, do której dziecko odnosi się z rezerwą. Wpychanie na siłę znienawidzonego czy nawet tylko nielubianego jedzenia Zmniejsza szansę na to, że dziecko kiedykolwiek zmieni zdanie na temat danej potrawy ją polubi. Nie mówiąc o tym, że mniej chętnie będzie wyglądało posiłków i z mniejszym apetytem będzie patrzyło na wszystko inne na talerzu. Na pewno nie wolno proponować dziecku przy kolejnym posiłku czegoś, czego nie chciało jeść przy poprzednim. To świadome narażanie się na nieprzyjemności.