Jakie zabawki interaktywne dla dzieci warto kupować?

Zabawki interaktywne – nowoczesne, o walorach edukacyjnych, wykonane z dokładnością do najmniejszego szczegółu – to świetna propozycja dla dzieci w różnym wieku. Warto jednak pamiętać, że zabawka zabawce nierówna i że zanim dokonamy takiego zakupu, musimy uwzględnić kilka ważnych kryteriów.

Zabawki interaktywne dla dzieci należy wybierać adekwatnie do wieku i rozwoju naszych pociech – to kluczowe kryterium wyboru (informację o kategorii wiekowej znajdziemy na opakowaniu). Po drugie – zabawka musi pasować do zainteresowań naszego dziecka. A co, jeśli nie ma ono jeszcze żadnych zainteresowań? Wtedy warto uwzględnić kolory i kształty, które je najbardziej pociągają. Po trzecie wreszcie – zabawka interaktywna musi być odpowiednio wytrzymała, mieć potwierdzenie testów jakościowych i ogólnie – po prostu musi być bezpieczna. Kierując się powyższymi kryteriami, na pewno znajdziemy produkt, z którym nasza pociecha spędzi długie godziny, nie tylko się przy tym bawiąc, ale także i przede wszystkim ucząc.

Witaj na moim serwisie ! Jestem psychologiem dziecięcym i mamą bliźniaków. Zarówno w pracy zawodowej jak i w domu mam do czynienia z różnymi zachowaniami dzieci, na blogu chcę Wam przybliżyć postępowanie z małymi urwisami! Zapraszam do czytania!