Dziewczynki są z reguły mniej agresywne niż chłopcy

Dziewczynki są z reguły mniej agresywne niż chłopcy i ich wykroczenia rzadko polegają na występowaniu przeciwko autorytetom czy na atakowaniu ludzi. Potrafią za to w inny sposób zatruć rodzicom życie. Stosunkowo poważnym wykroczeniem u dziewczynek jest ucieczka z domu. Zdarza się dziewczętom niedojrzałym i niezrównoważonym, poprzedzona jest długotrwałą dysharmonią we współżyciu z obydwojgiem rodziców. Bardziej przykra i poważniejsza historia to nawiązywanie przypadkowych kontaktów seksualnych i afiszowanie się nimi, tak by rodzice czuli się rozwścieczeni znalazłszy się na językach wszystkich w sąsiedztwie. Dziewczyna czerpie złośliwą satysfakcję z faktu, że rodzina zyskuje sobie złą sławę. Rodzice nie mogąc opanować sytuacji zmuszeni są na ogół interweniować przez milicję. Historie tego typu wiążą się zwykle z poważnymi tarciami w całej rodzinie i z niedostatkiem miłości rodzicielskiej.