Czy chude dziecko wymaga specjalnej troski?

Czy chude dziecko wymaga specjalnej troski? Chude dziecko powinno oczywiście przechodzić regularne badania lekarskie. Jest to szczególnie istotne w przypadku szybkiego męczenia się, nagłego spadku ciężaru ciała i niemożności odrobienia strat. Chudość, brak przyrostu ciężaru ciała i męczenie się spowodowane są częściej problemami emocjonalnymi niż dolegliwościami fizycznymi. Mając nerwowe i przygnębione dziecko, spróbujcie skonsultować się z poradnią wychowawczą lub rodzinną. Omówcie z nauczycielem sytuację dziecka w szkole. Warto przemyśleć jeszcze raz współżycie dziecka z rodzicami, braćmi, siostrami, kolegami i koleżankami, ze szkołą jako całością. Gdy w domu toczą się wojny o jedzenie, spróbujcie położyć im kres.